Projekty współfinansowane Ministerstwa Zdrowia
Doposażenie klinik i oddziałów hematoonkologicznych w sprzęt do diagnostyki i leczenia białaczek i chłoniaków

Flaga Godło

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu otrzymał z Ministerstwa Zdrowia środki publiczne na zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia białaczek i chłoniaków.

Nazwa programu:
Narodowa Strategia Onkologiczna Nazwa zadania: "Doposażenie klinik i oddziałów hematoonkologicznych w sprzęt do diagnostyki i leczenia białaczek i chłoniaków”

Całkowita wartość zadania wynosi: 1 535 853,00 zł

Dofinansowanie Ministra Zdrowia wynosi: 1 531 313,04 zł

Udział własny USK wynosi: 4 539,96 zł


W ramach przyznanej dotacji zakupiono:
1. kardiomonitor ze stacją do centralnego monitorowania – 1 zestaw,
2. termocykler – 1 szt.,
3. komora laminarna – 2 szt.,
4. kriostat – 1 szt.,
5. separator komórkowy – 2 szt.,
6. wirówka laboratoryjna – 3 szt.


Zakupiony w ramach ww. zadania sprzęt stanowi cenne doposażenie Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku, które poprawi jakość diagnostyki i leczenia chorych na nowotwory hematologiczne.

Kardiomonitory ze stacją centralnego monitorowania umożliwią stworzenie jednego centralnego punktu monitorowania parametrów życiowych pacjentów bez konieczności wchodzenia na salę, skracając czas reakcji w razie konieczności interwencji. Możliwość monitorowania centralnego parametrów życiowych pozwoli również na zmniejszenie ryzyka zakażeń chorych w immunosupresji pozostających w warunkach tzw. „odwróconej izolacji”.

Komory laminarne, kriostat oraz separatory komórkowe pozwolą na optymalizację procedur transplantacyjnych, tym samym zwiększą dostępność do procedur chorym zakwalifikowanym do transplantacji komórek krwiotwórczych lub zaawansowanych terapii komórkowych. Termocykler i wirówki umożliwią wprowadzenie nowych metod diagnostycznych w celu podwyższenia jakości diagnostyki oraz monitorowania chorych na nowotworowy układu krwiotwórczego i chłonnego.
 
Fundusz Przeciwdziałania COVID-19
Flaga Godło


Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu otrzymał z Ministerstwa Zdrowia środki publiczne na inwestycję budowlaną.

Nazwa Funduszu: Fundusz Przeciwdziałania COVID-19

Nazwa zadania: „Wykonanie rozprężalni tlenu medycznego i sieci zewnętrznej na potrzeby Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych – w związku z COVID-19”

Całkowita wartość zadania wynosi: 197 500,00 zł

Dofinansowanie Ministra Zdrowia wynosi: 197 500,00 zł

Okres realizacji: 2022 r.

Realizacja zadania pozwoli na rozszerzenie oferty leczenia pacjentów z niewydolnością oddechową dzięki zastosowaniu terapii wysokoprzepływowej tlenem. Doprowadzenie tlenu do budynku, w którym zlokalizowana jest Klinika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych zwiększy możliwości Kliniki i znacząco wpłynie na czas udzielania świadczeń dla pacjentów wymagających suplementacji tlenu. Klinika z poradnią specjalistyczną jest ponadregionalnym centrum diagnostyki i leczenia chorób infekcyjnych, gorączek nawrotowych o etiologii autozapalnej oraz niezakaźnych chorób wątroby u dzieci i młodzieży. Klinika odgrywa priorytetową rolę w Polsce w kształceniu podyplomowym lekarzy i pielęgniarek w zakresie chorób zakaźnych u dzieci i młodzieży oraz profilaktyki zakażeń metodą szczepień.

W ramach przyznanej dotacji wykonane zostaną kompleksowe prace budowlane polegające na modernizacji źródła tlenu na potrzeby klinik przy ul. T. Chałubińskiego 2-2a, wykonaniu rozprężalni tlenu medycznego i sieci zewnętrznej.

Celem zadania jest zapewnienie ciągłości i niezawodności działania źródła tlenu dla instalacji tlenowej w budynku przy ul. T. Chałubińskiego 2-2a. Utrzymanie odpowiedniej wydajności i ciągłości zaopatrzenia w tlen niezależnie od wielkości i zmienności poboru z instalacji, a także uniezależnienie od terminowości i szybkości wymiany butli stanowiących aktualnie źródło tlenu. Dzięki realizacji budynek zostanie wyposażony w niezawodne źródło podstawowe, rezerwowe i awaryjne.


 
Narodowa Strategia Onkologiczna

Flaga Godło

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu otrzymał z Ministerstwa Zdrowia środki publiczne na zakup sprzętu do rehabilitacji onkologicznej.

Nazwa programu: Narodowa Strategia Onkologiczna

Nazwa zadania: „Zakup sprzętu do rehabilitacji onkologicznej”

Całkowita wartość zadania wynosi: 997 219,99 zł

Dofinansowanie z Ministra Zdrowia wynosi: 897 055,00 zł

Udział własny USK wynosi: 100 164,99 zł

W ramach przyznanej dotacji zakupiono:
 
1)robot rehabilitacyjno-diagnostyczny z elektromiografem – 2 szt.,
2)urządzenie diagnostyczno-terapeutyczne do rehabilitacji kończyny górnej i ręki – 3 szt.,
3)multisensoryczny system terapeutyczny do kończyn – 3 szt.,
4)mobilne elektromiografy z elektrostymulacją wyzwalaną – 4 szt.,

Zakupiony w ramach ww. zadania sprzęt to urządzenia najnowszej generacji charakteryzujące się wysokimi parametrami technicznymi, które umożliwią prowadzenie terapii pacjentów z deficytami funkcjonalnymi na skutek leczenia antynowotworowego w obrębie kończyn górnych, dolnych i tułowia oraz biofeedback elektromiograficzny i elektrostymulację dna miednicy. Zakupione urządzenia będą wykorzystane u pacjentów onkologicznych w stanach po zabiegach chirurgicznych, w stanach po chemio i radioterapii, po długotrwałym unieruchomieniu, po mastektomii, po prostatektomii, w przypadku neuropatii na skutek leczenia cytostatykami oraz u pacjentów z deficytami neurologicznymi na skutek leczenia guzów mózgu.

Pozyskany sprzęt zdecydowanie usprawni pracę personelu oraz opiekę rehabilitacyjną nad pacjentami onkologicznymi w Oddziałach Klinicznych USK oraz w opiece ambulatoryjnej.

Realizacja zadania zapewnieni najwyższą jakości rehabilitacji u pacjentów w trakcie i po leczeniu nowotworowym, co wpłynie również na znaczną poprawę jakości życia leczonych pacjentów.

 
Program polityki zdrowotnej służący wykonaniu programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” na lata 2017-2021

Flaga Godło

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu otrzymał z Ministerstwa Zdrowia środki publiczne na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Kliniki Neonatologii.

Nazwa programu: Program polityki zdrowotnej służący wykonaniu programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” na lata 2017-2021

Nazwa zadania: Odżywianie mlekiem kobiecym noworodków i niemowląt

Całkowita wartość zadania wynosi: 298 478,16 zł

Dofinansowanie z Ministra Zdrowia wynosi: 264 654,67 zł

Udział własny USK wynosi: 33 823,49 zł

W ramach przyznanej dotacji zakupiono:
 
1. Analizator składu mleka – 1 szt.
2. System do znakowania próbek – 1 szt.
3. Chłodziarko-zamrażarkę laboratoryjną i szafę mroźną z czujnikiem temperatury – 2 szt.
4. Laktatory elektryczne – 10 szt.
5. Podgrzewacze do butelek/strzykawek – 6 szt.

Zakupiony w ramach ww. zadania sprzęt usprawnił pracę w Klinice Neonatologii oraz w otwartej na jej terenie jedynej w województwie dolnośląskim jednostce Banku Mleka Kobiecego - laboratorium umożliwiającym bezpieczne dzielenie się pokarmem kobiecym z najbardziej potrzebującymi noworodkami. Noworodki urodzone przedwcześnie stanowią grupę pacjentów o szczególnych potrzebach żywieniowych. Zakup analizatora składu mleka - urządzenia mierzącego zawartość makroelementów mleka oraz jego wartość energetyczną - w znaczący sposób wpłynęło na prowadzenie jak najbardziej optymalnego odżywiania, które jest jednym z kluczowych elementów terapii na Oddziałach Intensywnej Terapii Noworodków. Chłodziarko-zamrażarka laboratoryjna oraz szafa mroźna z czujnikiem temperatury posłużyły do przechowywania pozyskanego od Honorowych Dawczyń mleka oraz monitorowania warunków jego przechowywania. Mleko matki zapewnia bowiem optymalny wzrost i rozwój dziecka i ma szczególne terapeutyczne znaczenie w przypadku dzieci urodzonych przed terminem. Mamy wcześniaków wymagają szczególnej troski i opieki pod kątem stymulacji i utrzymania laktacji, aby zwiększyć szanse dziecka na otrzymanie pokarmu własnej matki. Zakup laktatorów, zwiększył dostępność sprzętu w oddziale, komfort użytkowania oraz odsetek mam karmiący własne dziecko. Podgrzewacze do butelek/ strzykawek pozwoliły na podgrzewanie pożywienia w bezpieczny i higieniczny sposób oraz ułatwiły codzienną pracę pielęgniarek i położnych.

 
Program Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2021
Flaga Godło

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu otrzymał z Ministerstwa Zdrowia środki publiczne na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Kliniki Neurologii.

Nazwa programu: Program Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2021

Nazwa zadania: Doposażenie podmiotów leczniczych w aparaty do diagnostyki ultrasonograficznej naczyń krwionośnych z funkcją Duplex na potrzeby neurologii w roku 2021

Całkowita wartość zadania wynosi: 246 240 zł

Dofinansowanie z Ministra Zdrowia wynosi: 243 999,22 zł

Udział własny USK wynosi: 2 240,78 zł

W ramach przyznanej dotacji zakupiono aparat ultrasonograficzny z opcją Duplex

Zakupiony w ramach ww. zadania sprzęt usprawni pracę w Klinice Neurologii poprzez zwiększenie dokładności i czułości dotychczas wykonywanych badań (takich jak USG tętnic dogłowowych i dopplerowska ultrasonografia przezczaszkowa), ale też poprzez zwiększenie zakresu możliwych do wykonania badań, w postaci USG nerwu wzrokowego z oceną tętnicy ocznej, USG tętnicy skroniowej oraz badania ścian naczyń oraz obrazowanie nerwów obwodowych.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 5

Shock Team

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Odwołanie wizyty

1.jpg

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Dobry Posiłek

logo.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje.jpg

Wykrywanie wad rozwojowych

UCCR.jpg

Centrum Robotyki

centrum_robotyki.jpg

Badanie opinii pacjentów

nowe.jpg

Studenci materiały szkoleniowe

nowe.jpg

Wolontariusze materiały szkoleniowe

kopia.jpg

Medycyna Nuklearna

 

Unicef

Informacja dla obywateli Ukrainy



USK pomaga Ukrainie



PICT_6335.jpg