Zespół Pielęgniarski

 

Instytut Chorób Serca


Pielęgniarstwo w Instytucie Chorób Serca (ICHS) w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu

ICHS oferuje pielęgniarkom możliwość wykonywania zawodu pielęgniarki w środowisku zaangażowanym w najwyższe standardy współczesnej opieki skoncentrowanej na pacjencie, postępu technologicznego, edukacji i badań klinicznych.


Kierownik ds. organizacji pracy pielęgniarskiej w Instytucie Chorób Serca
Prof. dr hab. Izabella Uchmanowicz, FESC, FHFA
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa kardiologicznego, zachowawczego i geriatrycznego. Biegły sądowy w dziedzinie pielęgniarstwa. Kierownik Katedry Pielęgniarstwa i Położnictwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Przewodnicząca Association of Cardiovascular Nursing and Allied Professions w Europejskim Towarzystwie Kardiologicznym i członek Zarządu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego na lata 2022-2024.

W swojej roli, Prof. Uchmanowicz zapewnia strategiczny kierunek i nadzór nad świadczeniem wszystkich usług pielęgniarskich w ICHS. Jako lider w dziedzinie pielęgniarstwa kardiologicznego o międzynarodowej renomie. Wnosi bogactwo istotnych doświadczeń w zakresie kształtowania klinicznych i praktycznych umiejętności niezbędne do prowadzenia opieki kardiologicznej na najwyższym poziomie.

Autorka ponad 300 publikacji w recenzowanych czasopismach.

Autorka programów edukacyjnych dla pielęgniarek i pacjentów.

Kultura pielęgniarstwa

ICHS poświęca się koncentrowaniu się na potrzebach pacjentów i ich rodzin. Kultura pielęgniarska ICHS zapewnia wysokiej jakości, skoncentrowaną na pacjencie opiekę, na którą wpływ ma edukacja, doświadczenie praktyczne i badania.

Pielęgniarki pracujące w ICHS zapewniają wysokiej jakości, zindywidualizowaną, opartą na dowodach naukowych i odpowiedzialną opiekę pielęgniarską.

Są profesjonalistami, którzy wykorzystują swoją specjalistyczną wiedzę do rozwiązywania problemów oraz wykorzystują swoje unikalne umiejętności do wykonywania pracy na jak najwyższym poziomie.

Pielęgniarki i pielęgniarze zarządzający w ICHS:

Mgr Marek Ignac, spec. Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki, Oddziałowy Oddziału KardiologiiMgr Renata Porębska, spec. Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Pielęgniarstwa Psychiatrycznego, Zastępca OddziałowegoMgr Agnieszka Wielgosz, spec. Pielęgniarstwa Epidemiologicznego i Pielęgniarstwa Internistycznego, Oddziałowa Oddziału KardiochirurgiiMgr Grażyna Pieńkowska, spec. Pielęgniarstwa Kardiologicznego, Oddziałowa Pracowni Diagnostyki i Leczenia Chorób Serca i NaczyńMgr Dariusz Owczarek, spec. Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki, Pielęgniarz Koordynujący Oddziału Intensywnej Terapii KardiologicznejMgr Monika Ambroziak, spec. Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Pielęgniarstwa Rodzinnego, Pielęgniarka koordynująca Oddziału KardiologiiDr n. o zdr. Mariusz Beck, spec. Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki, Pielęgniarz koordynujący Oddziału Kardiochirurgii

 

Shock Team

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Odwołanie wizyty

1.jpg

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Dobry Posiłek

logo.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje.jpg

Wykrywanie wad rozwojowych

UCCR.jpg

Centrum Robotyki

centrum_robotyki.jpg

Badanie opinii pacjentów

nowe.jpg

Studenci materiały szkoleniowe

nowe.jpg

Wolontariusze materiały szkoleniowe

kopia.jpg

Medycyna Nuklearna

 

Unicef

Informacja dla obywateli UkrainyUSK pomaga UkrainiePICT_6251.jpg