Prof.Chybicka

 

Prof. Alicja Chybicka jest niekwestionowanym autorytetem i lekarzem, który przez czterdzieści pięć lat walczył o życie chorych na nowotwory dzieci. Od wielu lat powtarzała: „prowadzę wojnę z Panem Bogiem o każde istnienie ludzkie, by mogłoby pozostać na tym świecie jak najdłużej”.
W roku 1978 uzyskała I stopień z pediatrii (w 1982 r. II stopień). Posiada specjalizacje: z pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej, immunologii klinicznej, transplantologii klinicznej oraz medycyny paliatywnej.

W 1979 roku uzyskała tytuł doktora, temat pracy: „Zachowanie się markerów powierzchniowych limfocytów i limfoblastów w przebiegu ostrej białaczki limfoblastycznej”. W 1994 roku Alicja Chybicka uzyskała stopień dr habilitowanego. Temat jej pracy naukowej brzmiał: „Badanie cytokin i wykorzystanie ich właściwości biologicznych w leczeniu nowotworów u dzieci”, za którą otrzymała nagrodę od ministra zdrowia. Profesorem została 19 maja 1999 roku.

Od 1 X 2000 do 27. IX 2021 roku kierowała Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, która w 2015 r. została przeniesiona do nowej lokalizacji. „Przylądek Nadziei” jest jednym z najpiękniejszych i najlepszych ośrodków w Europie. W Polsce wykonuje się tu najwięcej przeszczepów szpiku. Klinika została Centrum Referencji dla Europy Wschodniej w terapii CAR-T, przełomowego leczenia nowotworów.

Pani Profesor poza pracą w klinice była również wykładowcą na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Ma bardzo bogaty dorobek naukowy, gdyż jest autorką i współautorką ponad 500 publikacji naukowych. Wypromowała szesnastu doktorantów oraz była opiekunką pięciu zakończonych habilitacji.

Alicja Chybicka lubi wyzwania i wciąż podejmuje się nowych zadań. Pani Profesor jest także niezwykle aktywna fizycznie – biega w maratonach, wspina się na szczyty. Choć była na Kilimandżaro, marzy jej się wyprawa jeszcze wyżej, na Mount Everest – to wymaga jednak długich przygotowań. Dwa lata temu skoczyła drugi raz w tandemie ze spadochronu z 4 tys. metrów. Planuje inne ekstremalne zadania…

WYRÓŻNIENIA:

• Kawaler Orderu Uśmiechu (grudzień 2006);
• Medal Edukacji Narodowej (2005);
• Złoty Krzyż Zasługi (2008);
• Tytuł Kobiety Roku 2008 miesięcznika "Twój Styl";
• Ambasador Życzliwości (wrzesień 2011);
• Ambasador Wrocławia (kwiecień 2015);
• Laur Wrocławia (wrzesień 2015);
• wraz z pacjentami zdobyła Kilimandżaro w 2014 roku („Szpik na szczyt dla dzieci”), a z parlamentarzystami w 2015 r. („Parlament na szczyt dla dzieci”).


 

Shock Team

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Odwołanie wizyty

1.jpg

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Dobry Posiłek

logo.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje.jpg

Wykrywanie wad rozwojowych

UCCR.jpg

Centrum Robotyki

centrum_robotyki.jpg

Badanie opinii pacjentów

nowe.jpg

Studenci materiały szkoleniowe

nowe.jpg

Wolontariusze materiały szkoleniowe

kopia.jpg

Medycyna Nuklearna

 

Unicef

Informacja dla obywateli UkrainyUSK pomaga UkrainieObraz_422.jpg