Z ostatniej chwili


Punkt szczepień USK na ul. M. Curie-Skłodowskiej 50-52

Punkt szczepień USK na ul. M. Curie-Skłodowskiej 50-52

W punkcie szczepień USK przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 50-52 wykonywane są szczepienia, zgodnie z dostępnością, preparatami dopuszczonymi w Polsce szczepionek przeciw COVID-19: Johnson&Johnson, Astra Zeneka, Moderna i Pfizer. Do punktu USK czynnego od poniedziałku do piątku mogą zgłaszać się osoby w celu rejestracji na szczepienia zarówno pierwszą, jak i drugą dawką.

W przypadku zbliżającego się wyjazdu wakacyjnego można skorzystać ze szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. W przypadku tej szczepionki już jedna dawka wystarczy, aby uzyskać odporność na wirusa Sars-CoV-2.

Na szczepienia można zarejestrować się:

1) telefonicznie: - za pośrednictwem infolinii 989

2) online: przez e-Rejestrację na www.pacjent.gov.pl

3) SMS-em o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,

4) osobiście w punkcie szczepień na ul. Curie-Skłodowskiej 50-52

Co ważne, w przypadku osobistego zgłoszenia się, jest możliwe otrzymanie szczepionki jeszcze w tym samym dniu.

Przypominamy, że od 1 lipca drugą dawkę szczepienia przeciw COVID-19 można otrzymać w dowolnym punkcie szczepień. W przypadku chęci skorzystania z usług punktu szczepień USK przy ul. M. Curie-Skłodowskiej można przerejestrować się online na Internetowym Koncie Pacjenta, telefonicznie za pośrednictwem infolinii 989 lub osobiście w punkcie szczepień.

Punkt szczepień USK przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 50-52 jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
Testy antygenowe w USK

Testy antygenowe w USK

Punkt pobrań w USK uruchomił możliwość wykonania testu antygenowego na obecność wirusa Sars-Cov-2. Wyniki wraz z zaświadczeniem w języku polskim i angielskim są gotowe pół godziny po wykonaniu testu.

Testy antygenowe są wykonywane w punkcie pobrań USK od poniedziałku do niedzieli w godzinach 13:00-15:00.

W USK można również wykonać testy wymazowe PCR szczegółowa informacja

UWAGA!

Przed wyjazdem na zagraniczny urlop należy się upewnić, który rodzaj testu jest wymagany w danym państwie. Aktualne informacje na temat ograniczeń epidemiologicznych wprowadzanych w różnych państwach znajdują się na stronie MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych .

Osoby, które zgłaszają się na wymaz, muszą mieć przy sobie
dokument tożsamości z numerem PESEL .

Cena testów komercyjnych (płatność jedynie kartą):

- test antygenowy – 120 zł
- test PCR - 505 zł

W przypadku, gdy wynik testu komercyjnego będzie pozytywny, szpital ma obowiązek zgłosić ten fakt do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

W punkcie pobrań pobrań USK możliwe jest też wykonanie testów antygenowych zorganizowanych grup turystycznych (powyżej 10 osób). Listę uczestników wraz z niezbędnymi danymi należy wysłać 2 dni przed terminem pobranie na: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Szczegóły w załączniku: link
Przypominamy, że tzw. punkt pobrań znajduje się na oznaczonym podjeździe - po prawej stronie od wejścia głównego do szpitala przy ul. Borowskiej 213 (obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego), a badania materiałów wykonywane są w Laboratorium Biologii Molekularnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Punkt pobrań USK przy ulicy Borowskiej 213 jest czynny codziennie (od poniedziałku do niedzieli) szczegółowe informacje
 
Prof. Marta Misiuk-Hojło doceniona za promocję polskiej nauki

Prof. Marta Misiuk-Hojło doceniona za promocję polskiej nauki

Prof. Marta Misiuk-Hojło, kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki znalazła się na podium wojewódzkiego finału plebiscytu „Gazety Wrocławskiej” Osobowość Roku w kategorii Nauka. Pani Profesor została nominowana do nagrody za zasługi na polu promocji Polski oraz środowiska naukowego Wrocławia na arenie wydarzeń międzynarodowych. W prestiżowym plebiscycie zdobyła trzecie miejsce otrzymując 547 głosów.

Prof. Marta Misiuk-Hojło specjalizuje się w leczeniu jaskry, prowadzi także badania naukowe nad zagadnieniami związanymi z zapaleniami błony naczyniowej oraz zwyrodnieniem siatkówki związanym z wiekiem. Jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie okulistyki dla województwa dolnośląskiego, przewodniczącą Sekcji Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i przewodnicząca Dolnośląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, a także członkiem Europejskiego Towarzystwa Jaskrowego.

 
Dariusz Owczarek z USK Pielęgniarzem Roku

Dariusz Owczarek z USK Pielęgniarzem Roku

Dariusz Owczarek - pielęgniarz koordynujący na Oddziale Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Mechanicznego Wspomagania Centrum Chorób Serca Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu otrzymał II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku. Został odznaczony za innowacyjne rozwiązania i promocje zmian zachodzących w pielęgniarstwie, doceniono jego aktywność na polu pracy zespołowej oraz zaangażowanie w działania na rzecz poprawy jakości opieki i leczenia pacjentów.

- Szczerze gratuluję laureatom, bo to odznaczenie jest podsumowaniem profesjonalizmu, którym się państwo kierują - podkreślił podczas ceremonii wręczania nagród Piotr Pobrotyn, dyrektor USK. - Cieszę się, że Dolny Śląsk ma profesjonalne położnictwo i te nagrody jednostkowe są dowodem na to, że jako województwo idziemy w bardzo dobrym kierunku. Bardzo gratuluje pacjentom, że mają takie pielęgniarki i położne, takich pielęgniarzy w naszych szpitalach, bo to z nimi spędzają najwięcej czasu w trakcie procesu leczenia szpitalnego.

Podczas XVI edycji Konkursu Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku jury powołane przez organizatorów -Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego i Koło Liderów Pielęgniarstwa oceniało innowacje wprowadzane w zakresie poprawy jakości opieki pielęgniarskiej, związanej z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Kapituła brała pod uwagę działania, które wcześniej nie funkcjonowały w danych jednostkach i zostały wdrożone dzięki pomysłom, inicjatywie i zaangażowaniu zespołu pielęgniarskiego.

- Bardzo sobie cenię pracę w grupie, a źródłem największej satysfakcji są dla mnie sukcesy zespołowe. Dlatego uważam, że współautorami sukcesu w konkursie "Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku", za który bardzo dziękuję, są wszyscy pracownicy Oddziału Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Mechanicznego Wspomagania, którym jestem wdzięczny za pomoc w realizacji projektów - mówił laureat i dodał, że jego sukces nie byłby możliwy bez wsparcia, jakie otrzymuje od przełożonych. - Ta praca mnie uskrzydla, dlatego cieszę się i jestem dumny z tego że pracuję w USK, bo to jest szpital, który daje możliwości na to by się rozwijać i iść do przodu. Ten rok był wyjątkowy, bo naznaczony był walką z pandemią, tym bardziej widziałem potrzebę w tym trudnym czasie wyjścia naprzeciw pacjentom i mam nadzieje, że mi się to udało.

W minionym roku Dariusz Owczarek, obok codziennych obowiązków na stanowisku pielęgniarza koordynującego, był zaangażowany się m.in. w projekt "Patio", polegający na zagospodarowaniu tarasu przy Klinice Chorób Serca. Niewykorzystana dotąd przestrzeń, została wyposażona w siedziska, stoliki, kwiaty i ozdoby, które są zmieniane w zależności od pór roku czy przypadających świat (Boże Narodzenie, Wielkanoc, Walentynki). Jest to miejsce wypoczynku dla pacjentów, z którego korzystają także fizjoterapeuci, którzy na świeżym powietrzu prowadzą rehabilitację kariologiczną. Drugi projekt, w który włączył się Pielęgniarz Roku 2020, to akcja "Napisz List! - TULOV". Polega ona na pisaniu lisów przez wolontariuszy, które trafiają do osób, które przebywają w szpitalu, bez możliwości spotkań z bliskimi. Listy to forma wsparcia, dodania siły i otuchy w walce z chorobą. Dariusz Owczarek koordynował także grupę wolontariuszy z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, uczestniczył w pozyskiwaniu darczyńców oraz dystrybucji bezpłatnych posiłków między pracowników klinik.

Ogólnopolski Konkurs Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku - adresowany do osób, zatrudnionych we wszystkich rodzajach podmiotów leczniczych - od 2005 r. organizują Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego i Koło Liderów Pielęgniarstwa. Celem plebiscytu jest promocja innowacyjnych rozwiązań i zmian zachodzących w pielęgniarstwie, jak również pracy zespołowej oraz zaangażowania w działania na rzecz poprawy jakości opieki i leczenia pacjentów.

Patronat nad konkursem objęli Minister Zdrowia, Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz partnerzy Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w dziedzinie ochrony zdrowia.

 
Co 6 przeszczep serca w Polsce wykonują lekarze z USK

Co 6 przeszczep serca w Polsce wykonują lekarze z USK

10 pacjent Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego otrzymał szansę na drugie życie, dzięki udanej transplantacji serca. Narząd dla 65-letniego pacjenta przyleciał do Wrocławia aż z województwa zachodniopomorskiego dzięki wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji z Poznania, która udostępniła swój śmigłowiec. Inaczej nie byłoby możliwe dokonanie transplantacji - operacji, w której decydującą rolę gra czas. Cały proces trwający od pobrania narządu od dawcy do momentu wszczepienia go biorcy nie może trwać dłużej niż 4 godziny.

W 2021 r. co szósty przeszczep serca w Polsce odbył się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. USK to szósty ośrodek medyczny w kraju, który może wykonywać transplantacje serca. Pozytywną decyzję w tej sprawie Ministerstwo Zdrowia wydało niecałe pięć miesięcy temu, na początku lutego br. Trzy tygodnie później, 25 lutego przeprowadzono pierwszy przeszczep w historii Wrocławia. Nowe serce otrzymał wówczas 26-letni mężczyzna. Od tego czasu zespół specjalistów z wrocławskiego szpitala przeprowadził już 10 udanych transplantacji.

To już druga akcja lotniczego transportu serca, która udała się dzięki natychmiastowej pomocy Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji. Poprzednim razem, w lutym br., funkcjonariusze policji serce dla oczekującej w USK pacjentki przywieźli śmigłowcem z województwa mazowieckiego.

Dane Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji "Poltransplant":

- liczba przeszczepień serc (2021 r.): 64

- liczba osób oczekujących na przeszczepienia (maj 2021): 403

KRÓTKA HISTORIA

- 3 grudnia 1967 r. - pierwsza udana transplantacja serca na świecie, którą wykonał w Kapsztadzie zespół południowoafrykańskiego chirurga dr Christiaana Nethlinga Barnarda

- 4 stycznia 1969 r. - pierwsza nieudana transplantacja serca w Polsce, przeprowadzona w Łodzi przez prof. Jana Molla i prof. Antoniego Dziatkowiaka

- 5 listopada 1985 r. - pierwsza udana transplantacja serca w Polsce, wykonana w ówczesnym Wojewódzkim Ośrodku Kardiologii w Zabrzu przez zespół prof. Zbigniewa Religi

- 25 lutego 2021 r. - pierwsza udana transplantacja serca na Dolnym Śląsku, wykonana w Uniwersyteckim Szpitalu Kliniczny we Wrocławiu

- 27 lutego 2021 r. - druga udana transplantacja serca na Dolnym Śląsku, wykonana w Uniwersyteckim Szpitalu Kliniczny we Wrocławiu



Foto KWP we Wrocławiu

Film: KWP w Poznaniu, KWP w Szczecinie, KWP we Wrocławiu :
https://policja.pl/dokumenty/zalaczniki/1/1-366238.mp4.
 
<< Początek < Poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Następna > Ostatnie >>

Strona 47 z 113

Shock Team

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Odwołanie wizyty

1.jpg

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Dobry Posiłek

logo.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje.jpg

Wykrywanie wad rozwojowych

UCCR.jpg

Centrum Robotyki

centrum_robotyki.jpg

Badanie opinii pacjentów

nowe.jpg

Studenci materiały szkoleniowe

nowe.jpg

Wolontariusze materiały szkoleniowe

kopia.jpg

Medycyna Nuklearna

 

Unicef

Informacja dla obywateli Ukrainy



USK pomaga Ukrainie



Obraz_423.jpg