Dzieci muszą się bawić bez względu na chorobę

Dzieci muszą się bawić bez względu na chorobę


Dla większości dzieci pobyt w szpitalu jest stresującym, czasami nawet traumatycznym przeżyciem. Towarzyszy temu zmniejszenie poczucia bezpieczeństwa, lęk przed zabiegami, zagubienie w nowym środowisku i oczywiście samo cierpienie związane z chorobą. W takiej sytuacji, oprócz profesjonalnej opieki medycznej, najistotniejszym wsparciem jest obecność bliskiej osoby i warunki jak najbardziej zbliżone do znanego mu otoczenia domu, przedszkola czy placu zabaw. Tworzenie w szpitalu takich przestrzeni, w których również opiekunowie dzieci znajdą wytchnienie, jest ogromnym wsparciem psychicznym.

W tym tygodniu, dzięki Fundacji Santander Bank Polska im. Ignacego Jana Paderewskiego, udało się otworzyć w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu kolejną strefę zabaw dla dzieci. To jest już trzecia przestrzeń Klubu Płomyka, z której mogą korzystać nasi mali pacjenci. Tym razem udostępniliśmy dla nich duży plac zabaw do aktywności fizycznej. Dzieci mają do dyspozycji mnóstwo materacy w przeróżnych kształtach i kolorach, z których na wzór drewnianych klocków mogą budować najbardziej wymyślne konstrukcje, zjeżdżalnie, tunele, domki. Plac zabaw jest ulokowany na parterze w pobliżu holu głównego tak, aby mogły z niego korzystać również dzieci-pacjenci poradni specjalistycznych.

- Oprócz troskliwej i profesjonalnej opieki medycznej staramy się zapewniać najmłodszym pacjentom takie warunki, które będą wspierały szybki powrót do zdrowia i do rodzinnego domu – podkreśla prof. Dariusz Patkowski, inicjator współpracy z fundacją. - Priorytetem jest jak najkrótszy pobyt dziecka w szpitalu, a dobre samopoczucie ma niebagatelny wpływ na ich zdrowie.

Takie przedsięwzięcia są niezwykle istotne, dlatego w otwarciu nowej strefy uczestniczyli Marzena Atkielska, prezes zarządu Fundacji Santander, prof. Dariusz Patkowski, kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej USK, dr Marcin Drozd, p.o. Z-ca Dyrektora ds. Medycznych USK, prof. Joanna Rosińczuk, p.o. Z-ca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa USK oraz Sebastian Drobczyński, p.o. Z-ca Dyrektora ds. Personalnych, Komunikacji i Jakości USK we Wrocławiu.


Fot. Tomasz Walów/USK [IG]
 

Shock Team

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Odwołanie wizyty

1.jpg

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Dobry Posiłek

logo.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje.jpg

Wykrywanie wad rozwojowych

UCCR.jpg

Centrum Robotyki

centrum_robotyki.jpg

Badanie opinii pacjentów

nowe.jpg

Studenci materiały szkoleniowe

nowe.jpg

Wolontariusze materiały szkoleniowe

kopia.jpg

Medycyna Nuklearna

 

Unicef

Informacja dla obywateli UkrainyUSK pomaga UkrainiePICT_6335.jpg