Pracuj z nami w USK! Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej zatrudni pielęgniarki i pielęgniarzy

Pracuj z nami w USK! Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej zatrudni pielęgniarki i pielęgniarzy


Pomimo ograniczeń wynikających z niedoboru personelu, nasz oddział realizuje niezbędne świadczenia – takie zapewnienie usłyszał od prof. Krzysztofa Kałwaka, szefa Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej redaktor TVN24 podczas poniedziałkowej wizyty w USK. - Jak z pewnością Państwu wiadomo, wszystkie szpitale w Polsce borykają się z określoną liczbą braków personelu, mam na myśli np. pielęgniarki i pielęgniarzy. Przed naszą kliniką stoją podobne wyzwania, jednak na bieżąco zabezpieczamy realizację wszelkich niezbędnych świadczeń – uspokaja prof. Kałwak.

Serwis prawo.pl podaje, że Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu przyjmuje rokrocznie na dzienne studia pielęgniarskie niemal 140 osób - i tyle też je kończy. 140 absolwentów to kropla w morzu potrzeb całego regionu dolnośląskiego, gdzie średnia wieku pielęgniarek to 55+. W USK wynosi ona 48,5 roku. Tylko w 2020 r. spośród około 5600 absolwentów uczelni z zarejestrowanym prawem wykonywania zawodu pielęgniarki tylko niecałe 2500 podjęło pracę w zawodzie. Absolwentów kusi praca w sektorze komercyjnym lub w innych krajach. Dodatkowym problemem są zachorowania na COVID-19.

– Ilość zachorowań w ostatnim czasie wzrosła. Na szczęście sprawcą jest stosunkowo łagodny wariant wirusa, a nasi pracownicy są wyszczepieni, więc zakażenia przechodzą również łagodnie. Jednak zawsze jest to kilkudniowe wyłączenie z pracy.

Przy okazji profesor zaapelował: - Do wszystkich chętnych pielęgniarek i pielęgniarzy! Jeśli myślicie o zmianie miejsca pracy – zapraszam serdecznie do zarządzanej przeze mnie kliniki. Na obsadzenie czeka osiem miejsc.