Porody rodzinne w USK w Strzelinie

Porody rodzinne w USK w Strzelinie


(26.07.2021) Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu udostępnił w Strzelinie na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym możliwość porodów rodzinnych.Oddział dysponuje 30 łóżkami oraz dwoma przestronnymi salami przystosowanymi do porodów rodzinnych.

Od początku kwietnia, kiedy wznowiono działalność położniczą na oddziale, w Strzelinie urodziło się już 62 dzieci. Jednym z niemowląt, które przyszło na świat witane wspólnie przez mamę i tatę dzięki możliwości porodu rodzinnego, jest Felicjan.

- Nasze pierwsze wrażenie z porodu rodzinnego w szpitalu USK: Od samego początku gdy tylko weszliśmy do szpitala czuliśmy się profesjonalnie i miło zaopiekowani - mówi pan Maciej, tata Felicjana urodzonego 20 lipca w szpitalu USK w Strzelinie. - W tym trudnym Covidowym okresie indywidualne podejście wzbudziło w nasz poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu mogliśmy skupić się tylko na porodzie. Bardzo ważne dla nas było również to, że podczas samego porodu mogliśmy liczyć na fachowe wsparcie i sugestie, które sprawiły, że sam poród odbył się w komfortowych warunkach. Również po porodzie profesjonalnie zaopiekowano się naszym dzieckiem, informując nas na bieżąco, jak przebiegają badania.

Na oddziale ginekologiczno-położniczym w Strzelinie pacjentki mają do dyspozycji 30 łóżek, dwie sale z nowoczesnymi łóżkami do porodów siłami natury, w tym rodzinnych, oraz salą operacyjną, w której wykonywane są zabiegi cesarskiego cięcia (zarówno planowe, jak i ze wskazań nagłych). Szpital oferuje rodzącym łagodzenie bólu metodami naturalnymi, przy pomocy gazu wziewnego lub przy użyciu TENS. Przyszłe mamy mają do dyspozycji worki sako, specjalne piłki i materace.

- Nasze pacjentki chwalą sobie kameralne warunki i oddanie personelu medycznego - mówi Artur Wysocki, lekarz kierujący Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Strzelinie. Strzeliński oddział posiada I stopień referencyjności, co oznacza, że jest dedykowany pacjentkom rodzącym w terminie, których ciąże przebiegają bez powikłań. Funkcjonuje w systemie rooming-in, co oznacza, że jeśli stan zdrowia na to pozwala, mamy przebywają w salach z dziećmi (w każdej jest stanowisko do pielęgnacji noworodka). W szpitalu jest również Oddział Neonatologiczny wyposażony w inkubatory, kardiomonitory, aparaty USG i RTG oraz stanowisko do wentylacji mechanicznej. Działa tu także poradnia neonatologiczna oraz ginekologiczno-położnicza.

Przypominamy, że od stycznia 2021 roku szpital stał się częścią Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

- Z myślą o mieszkańcach powiatu i okolic sukcesywnie przywracamy dotychczasową działalność szpitala, przede wszystkim w tych najważniejszych obszarach, a więc ginekologii, położnictwa i neonatologii oraz chorób wewnętrznych, podstawowej opieki zdrowotnej oraz opieki paliatywnej - mówi dr Piotr Pobrotyn, dyrektor USK.

Więcej na: http://www.szpitalstrzelin.pl/podstrony-Oddzial-Ginekologiczno-Polozniczy-101.html 

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje2.jpg

Badanie opinii pacjentów

1.jpg

Studenci materiały szkoleniowe i informacje

materialy_szkoleniowe.jpg

Medycyna Nuklearna
Unicef

USK pomaga UkrainieObraz_422.jpg