Wykład ekspercki w zakresie obturacyjnego bezdechu sennego w USK

Wykład ekspercki w zakresie obturacyjnego bezdechu sennego w USKSzanowni Państwo,
w imieniu prof. Andrzeja Szuby, kierownika Kliniki Angiologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu zapraszamy serdecznie w najbliższy piątek na otwarty wykład pt. „ Obturacyjny bezdech senny i choroby układu krążenia”, którygościnnie wygłosi prof. dr hab. n. med. Robert P. Skomro.

Wykład odbędzie się 28 lipca 2023 r. o godz. 10:30 w sali wykładowej nr 3.48 USK we Wrocławiu przy ul. Borowskiej 213 (budynek H, II piętro). Wykład ma charakter otwarty dla wszystkich uczestników (również studentów) i nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Prof. dr hab. n. med. Robert Skomro jest pulmonologiem i specjalistą zaburzeń snu, profesorem i kierownikiem Wydziału Respirologii, Intensywnej Terapii i Medycyny Snu na Uniwersytecie Stanowym Saskatchewan w Saskatoon w Kanadzie oraz wiceprezesem Canadian Sleep Society. Jest autorem ponad 50 publikacji naukowych z zakresu pulmonologii i chorób snu, prowadzi także aktywny program badawczy koncentrujący się na implikacjach nieleczonego OBS.

***

Prof. Skomro uzyskał tytuł doktora medycyny na Uniwersytecie Saskatchewan w Kanadzie, a następnie doktora na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Po uzyskaniu dyplomu medycznego ukończył rezydenturę w zakresie chorób wewnętrznych i pulmonologii w Kanadzie oraz stypendium w zakresie badań nad medycyną snu pod kierunkiem prof. Meira Krygera i M. Younesa na University of Manitoba.

Jest uznanym liderem w zaburzeniach snu i chorobach związanych z obturacyjnym bezdechem sennym, przewodniczącym Komitetu ds. Snu i Oddychania w Canadian Thoracic Society oraz doradcą kanadyjskiego Royal College of Physicians & Surgeons.

Prof. Skomro pełni także funkcję dyrektora Sleep Disorder Centre Saskatchewan Health Authority w Saskatoon oraz jest jednym z członków założycieli Kanadyjskiego Konsorcjum Badawczego Zaburzeń Snu (Candian Sleep and Circadian Rhythm Network) - grantu rozwojowego finansowanego przez CIHR.

 

Shock Team

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Odwołanie wizyty

1.jpg

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje.jpg

Wykrywanie wad rozwojowych

UCCR.jpg

Centrum Robotyki

centrum_robotyki.jpg

Badanie opinii pacjentów

nowe.jpg

Studenci materiały szkoleniowe

nowe.jpg

Medycyna Nuklearna

Unicef

Informacja dla obywateli UkrainyUSK pomaga UkrainieObraz_422.jpg