Podaruj dzieciom serce - USZYJ JASIA! Akcja charytatywna w Pasażu Grunwaldzkim

Podaruj dzieciom serce - USZYJ JASIA! Akcja charytatywna
w Pasażu GrunwaldzkimJuż w najbliższą sobotę, 1 kwietnia, w Pasażu Grunwaldzkim odbędzie się ogólnopolska akcja charytatywna „Uszyj Jasia”. Setki metrów kolorowego materiału, stanowiska z maszynami i doświadczeni instruktorzy będą czekali na osoby, które zechcą wesprzeć małych pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Akcja „Uszyj Jasia” organizowana jest w całej Polsce już od 12 lat a w tym roku po raz pierwszy zawita do Pasażu. Zapoczątkowała ją Natalia Bielawska, która zauważyła, że ze względu na konieczność częstych zmian pościeli na dziecięcych oddziałach szpitalnych, poszewki zużywają się i szybko tracą kolor. Tak zrodził się pomysł akcji – do tej pory w całej Polsce uszyto już ponad 20 tysięcy kolorowych poszewek.

- Pasaż Grunwaldzki to nie tylko salony sprzedażowe, w których możemy zrobić udane zakupy, ale również miejsce spotkań, tych towarzyskich, jak i tych w szczytnym celu. Tym razem wszystkie ręce „do maszyn”, by uszyć jasia dla małych pacjentów. Nowa przestrzeń bywa dla dzieci trudna do oswojenia. Jeśli więc możemy zrobić coś, co złagodzi stres związany z pobytem w szpitalu, warto podjąć działanie. Kolorowa poduszka może dodać kolorytu surowej przestrzeni i wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach. Czy trzeba mieć umiejętności krawieckie? Otóż nie, wystarczą dobre chęci! Nasi eksperci podpowiedzą, jak uszyć poszewkę, by była funkcjonalna i estetyczna. Zatem dopinguję: do szycia, gotowi, start! – mówi Agnieszka Deron, manager ds. marketingu w Pasażu Grunwaldzkim.

Wydarzenie startuje w sobotę, 1 kwietnia, o godz. 11.00 i potrwa do godz. 18.00. Na uczestników czekać będzie aż 10 stanowisk do szycia oraz setki metrów kolorowych materiałów. Każdy, bez względu na wiek i umiejętności, może dołączyć do wspólnego szycia. Instruktorzy pokażą, jak z kilku kawałków materiału wyczarować kolorową poszewkę.

- Dziękujemy za takie inicjatywy. Otoczenie w jakim przebywają najmłodsi pacjenci ma ogromny wpływ na proces leczenia i rehabilitacji. Ważne jest, by wokół znajdowało się jak najwięcej elementów, które sprawiają, że pobyt w szpitalu i trud choroby znosi się lepiej - podsumowuje dr Jakub Berezowski, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Lokalizacja wydarzenia: poziom 0, strefa wejścia głównego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Shock Team

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Odwołanie wizyty

1.jpg

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Dobry Posiłek

logo.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje.jpg

Wykrywanie wad rozwojowych

UCCR.jpg

Centrum Robotyki

centrum_robotyki.jpg

Badanie opinii pacjentów

nowe.jpg

Studenci materiały szkoleniowe

nowe.jpg

Wolontariusze materiały szkoleniowe

kopia.jpg

Medycyna Nuklearna

Unicef

Informacja dla obywateli UkrainyUSK pomaga UkrainiePICT_6335.jpg