Eksperci z USK na VI Kongresie Wyzwań Zdrowotnych

Eksperci z USK na VI Kongresie Wyzwań Zdrowotnych

14 czerwca rusza VI Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress) w Katowicach, który po raz pierwszy po pandemicznej przerwie odbędzie się częściowo na żywo. W dyskusjach weźmie udział ponad 200 prelegentów, znanych specjalistów reprezentujących kilkanaście dyscyplin medycznych, wśród których znajdują się rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Piotr Ponikowski, prof. Alicja Chybicka i prof. Krzysztof Kałwak z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej USK oraz dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Piotr Pobrotyn. Nie zabraknie także przedstawicieli świata nauki, polityki, administracji państwowej i samorządowej, organizacji pozarządowych - w tym zrzeszających pacjentów - oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

Ideą przewodnią Kongresu są kluczowe wyzwania dla sektora medycznego: terapeutyczne, jak i organizacyjno-finansowe, istotne dla kształtowania się systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Tegoroczna edycja Kongresu będzie trwała 3 dni od 14 do 16 czerwca 2021..

Rektor UMW, prof. Piotr Ponikowski, dyrektor Centrum Chorób Serca Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu weźmie udział w sesji nt. Polskiej Sieci Badań Klinicznych, a także w debacie „Kardiologia – sieć, program i nowe technologie”, podczas której eksperci poruszą między innymi kwestię Krajowej Sieć Kardiologicznej czy nowych technologii w kardiologii.

Prof. Alicję Chybicką oraz prof. Krzysztofa Kałwaka z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej USK będzie można zobaczyć w debacie poświęconej głównym kierunkom rozwoju terapii stosowanych w nowotworach krwi, w tym terapii komórkowej i genowej CAR-T podczas debaty „Hematoonkologia – potrzeby, oczekiwania i możliwości”.

Dyrektor Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Piotr Pobrotyn weźmie udział w debacie „Szpitale w Polsce cz.II - finansowanie”, na której prelegenci omówią zagadnienia związane z wpływem pandemii na sytuację finansową szpitali.


Pełny program VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.hccongress.pl/2021/pl/ .
 

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje2.jpg

Badanie opinii pacjentów

1.jpg

Studenci materiały szkoleniowe i informacje

materialy_szkoleniowe.jpg

Medycyna Nuklearna
Unicef

USK pomaga UkrainieObraz_420.jpg