Punkt drive-thru w USK czynny dłużej

Punkt drive-thru w USK czynny dłużej


Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy ul. Borowskiej 213 wydłużył godziny pracy punktu, w którym pobierane są wymazy do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Nowe godziny pracy dotyczą zarówno pacjentów ze skierowaniami, jak i tzw. komercyjnych.


Punkt jest czynny codziennie (od poniedziałku do niedzieli) w godz. 8.00-19.00. W godzinach tych przyjmowani są zarówno pacjenci ze skierowaniami od lekarza POZ, wygenerowanymi przez system pacjent.gov.pl, jak również osoby zgłaszające się na tzw. testy komercyjne.


Osoby, które zgłaszają się na wymaz, muszą mieć przy sobie dokument tożsamości z numerem PESEL. Cena testu bez skierowania wynosi 505 zł (płatność jedynie kartą). W przypadku, gdy wynik testu komercyjnego będzie pozytywny, szpital ma obowiązek zgłosić ten fakt do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej.


Przypominamy, że tzw. punkt drive-thru znajduje się na oznaczonym podjeździe - po prawej stronie od wejścia głównego do szpitala przy ul. Borowskiej 213 (obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego), a badania materiałów wykonywane są w Laboratorium Biologii Molekularnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.


 

Studenci materiały szkoleniowe i informacje

materialy_szkoleniowe.jpg
Obraz_421.jpg

BIP

bip_maly.gif