Informacje o testach


Informacje o szczepieniach

 

 

SZCZEPIENIA p/ko COVID-19 W USK - informacje podstawowe


Gdzie się zaszczepić?

Szczepienia przeprowadzamy w centralnym Punkcie Szczepień USK we Wrocławiu przy ul. Borowskiej 213 (bud. L, parter) w każdy piątek w godz. 8.00 - 18.00.

 

Czytaj dalej...

USK rozpoczął szczepienia niemowląt i dzieci przeciw Covid-19


Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że zgodnie z komunikatem nr 30 Ministerstwa Zdrowia* rozpoczęliśmy szczepienia niemowląt i dzieci w wieku 6 m-cy - 4 lata przeciw Covid-19.


Czytaj dalej...
USK szczepi dzieci w wieku 5 – 11 lat dawką przypominającą p-ko Covid-19


Szanowni Państwo,
Informujemy, że zgodnie z komunikatem nr 29 Ministerstwa Zdrowia* rozpoczęliśmy szczepienia dawką przypominającą przeciwko Covid-19 dzieci w wieku 5 – 11 lat, które co najmniej przed sześcioma miesiącami zakończyły szczepienie podstawowe lub miały podaną dawkę dodatkową.


Czytaj dalej...
Szczepienia drugą dawką przypominającą przeciwko Covid-19 w USK we Wrocławiu dla osób 18+ oraz dzieci 12+


Szanowni Państwo,
Informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia rozpoczęliśmy szczepienia 2 dawką przypominającą przeciwko Covid-19 osób, które ukończyły 12 r.ż. i otrzymały co najmniej przed trzema miesiącami pierwszą dawkę przypominającą.


Czytaj dalej...
Szczepienia przeciw Covid-19 cudzoziemców narodowości ukraińskiej


Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu rozpoczął podawanie szczepionek przeciw Covid-19 w ramach wprowadzonej przez Ministra Zdrowia RP możliwości szczepienia cudzoziemców narodowości ukraińskiej w ramach Narodowego Programu Szczepień.

 

Czytaj dalej...

 

Poradnia post-covid dla dzieci w USK

 

W ramach Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych USK funkcjonuje specjalna przychodnia dla dzieci, które przechodzą lub przeszły zakażenie wirusem Sars-CoV-2.

Opiekunów zaniepokojonych stanem zdrowia dziecka po przejściu zakażenia wirusem Sars-CoV-2 prosimy o pobranie od pediatry lub lekarza rodzinnego skierowania (e-skierowania) do poradni chorób zakaźnych dla dzieci.

W ramach przychodni prowadzone są również wizyty kwalifikujące do szczepień przeciwko Covid-19 dla dzieci z grup podwyższonego ryzyka, z obciążonym wywiadem lub wcześniejszymi incydentami okołoszczepiennymi.

Przychodnia post-covid dla dzieci działa w ramach Poradni Chorób Zakaźnych Dzieci USK przy ul. Chałubińskiego 2-2a.

Harmonogram pracy:

Poniedziałki, środy, piątki – poradnia zakaźna i post-covid

Wtorki, środy, czwartki – kwalifikacje do szczepień

Rejestracja telefoniczna 71 770 31 59


 

 

Вакцинація проти COVID-19 / COVID-19 vaccination

Szczepienia p-ko COVID-19 dla cudzoziemców bez numeru PESEL

 

Jak zaszczepić się przeciw COVD-19, jeśli nie masz numeru PESEL?

Bez względu na to, czy jesteś:

 • osobą uczącą się lub studiującą w Polsce,
 • zagranicznym doktorantem,
 • cudzoziemcem z zezwoleniem na pracę,
 • dyplomatą,
 • współmałżonkiem lub dzieckiem jednej z wymienionych wyżej osób z prawem pobytu w Polsce,
 • powinieneś/aś zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej POZ.

  Czytaj dalej....

      

  Apel o przestrzeganie terminów szczepień


  Szanowni Państwo, w trosce o Państwa bezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą o przestrzeganie terminów szczepień, na które otrzymujecie zaproszenia drogą SMS-ową.


  Każdy pacjent otrzymuje w wiadomości SMS datę i godzinę, o której powinien stawić się w punkcie szczepień. Zgłoszenie się kwadrans przez zaplanowanym szczepieniem w zupełności wystarczy, aby wypełnić stosowny formularz (możecie zrobić to również wcześniej w domu - Kwestionariusz do pobrania i przygotować się do wizyty. Stosowanie się do powyższych zasad, pozwoli zachować podstawowe zasady reżimu sanitarnego i przyczyni się do poprawy Państwa bezpieczeństwa. Informujemy też, że w naszych punkach szczepimy wyłącznie osoby, które otrzymały od nas zaproszenie i znajdują się na liście pacjentów, którą dysponujemy.
    

  Jak przygotować się do szczepienia?


  Zapraszamy Państwa do zapoznania się z zaleceniami dla seniorów, którzy mają zaplanowane szczepienia przeciwko COVID-19 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Przypominamy, że punkt szczepień dla osób po 80. roku życia znajduje się przy ul. Borowskiej 213.

   

  Czytaj dalej...

   


    

  Odczyny poszczepienne i niepożądane działania produktów leczniczych


  W związku z prowadzoną akcją szczepień przeciwko COVID-19, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu przypomina o obowiązku zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) oraz niepożądanych działań produktów leczniczych (NDPL), które mogą wystąpić u pacjentów w czasie szczepień.

  Czytaj dalej...